Як правильно одягати дитину?

Багаторічні спостереження показали, що далеко не всі батьки уміють одягнути дитину так, щоб вона і не мерзла, і не перегрівалася. Дуже часто вони одягають дітей таким чином, що ненавмисно, але сприяють зниженню опору дитячого організму до простудних захворювань, гострих респіраторних захворювань. Як результат − хвороби легенів.
Батьки завжди побоюються, що дитині буде холодно, і мало хто з них турбується, що їй може бути дуже жарко. Адже перегрів не менш небезпечний! Здавалося б, усім відомо, що на свіжому повітрі дитина, не скута стінами приміщення, хоче і повинна активно рухатися. При фізичному навантаженні обмінні процеси в організмі посилюються, зростає вироблення тепла: у два рази при ходьбі, у три – при рухомих іграх, у чотири – під час бігу. Постійна ж температура тіла зберігається тоді, коли при підвищеному виробленні тепла збільшується тепловіддача. Якщо ж одяг заважає цьому, легко наступає перегрів.
Діти, одягнені у важкий, дуже теплий одяг, майже половину прогулянки проводять сидячи або стоячи. Показово, що коли тих же дітей переодягнули в легший одяг – комбінезон або куртку з брюками з плащової тканини, вони велику частину прогулянки займалися активними, рухомими іграми. І якщо в першому випадку діти поверталися в приміщення пітними, то в другому шкіра дітей була сухою і рівномірно теплою.
Таким чином, оберігатися від переохолодження і перегріву, а тим самим від простудних захворювань допомагає раціональний одяг. За допомогою одягу ми створюємо навколо свого тіла штучно регульований мікроклімат, який робить наш організм менш залежним від метеорологічних умов середовища.
Теплозахисні властивості одягу в значній мірі залежать від теплопровідності тканин і їх товщини. Тканини одягу складаються з волокон, між якими знаходяться пори, заповнені повітрям.
Дуже важливою гігієнічною вимогою до одягу є повітропроникність, що забезпечує рух і обмін повітря в просторі, якій знаходиться під одежею. Обмін повітря під одягом веде до видалення водяної пари і газоподібних продуктів, що виділяються шкірою. Тому, попередження простудних захворювань виявиться дієвим ще і в тому
випадку, якщо раціонально одягати дітей.