Чим напоїти дитину влітку?

У молодих батьків зазвичай виникає багато питань з приводу того, чим напувати дитину.

У цій статті розглянемо відповіді на деякі з них. Адже неправильний вибір напоїв, недостатній (або занадто великий) обсяг порції можуть негативно позначитися на дитячому організмі.

Чи може дитина в 2 роки пити некип’ячену мінеральну воду?

Може, але вона повинна бути свіжою. Якщо вода стоїть відкритою 1-2 дні, її потрібно обов’язково прокип’ятити, перед тим як дати дитині. Тому нама­гайтеся купувати воду в маленькій тарі.

Чи можна дитині пити неміцний чорний або зе­лений чай?

Якщо чай неміцний, то його можна давати дитині (чорний – приблизно з 3 місяців, зелений – з 6 місяців). Також до нього можна додати часточку лимона і трохи цукру. А ось міцний чай маленьким дітям пити не рекомендується. У ньому міститься танін, який сильно збуджує нервову систему, і дубильні речовини, які можуть дратувати травну систему.

Кількість напоїв у день для малюка повинна бути однаковою?

Ні, це не так. Сьогодні малюк може просити пити кожні 30 хвилин, а завтра вам потрібно буде про­являти всю свою фантазію, щоб він випив хоч тро­хи. Це нормально. Все залежить від температури повітря в приміщенні, рухливості дитини, пори ро­ку і т. д.

У перші 6 місяців життя дитині вистачає грудного молока. Чи потрібне йому додаткове напування?

Якщо навіть у жарку погоду дитина не хоче пити воду, значить їй достатньо вашого молока. «Верхнє» молоко добре втамовує спрагу, тому що воно водянисте. Тому, малюка до 6 місяців можна не напувати додатково, а просто частіше прикла­дати до грудей. У сильну спеку ваш організм виробляє більше «рідкого» молока, яке відмінно втамовує спрагу малятка.

У компоті менше вітамінів, ніж у соку?

Це дійсно так. Але компоти відмінно вгамовують спрагу, тому не потрібно їх виключати з раціону ма­люка. Готуйте компоти без цукру або хоча б з мінімальною кількістю. Щоб фрукти зберегли вітамін С, не слід їх довго кип’ятити. Влітку варити компот потрібно зі свіжих фруктів, а взимку – із за­морожених або сухофруктів.

Злакова кава – корисний напій для дитини?

Так, але тільки після року. Він позитивно впливає на утворення червоних кров’яних тілець, сприяє засвоєнню кальцію, збуджує апет

Найкраща вода для дітей – з вмістом великої кількості мінеральних речовин?

Ні. Мінералізована вода містить велику кількість кальцію, натрію і магнію, які перевантажують нир­ки малюка. Кількість мінеральних речовин для ди­тини не повинна перевищувати 500 мг на літр, тому краще купувати спеціальну воду для дітей.

Якщо у дитини алергія вона не повинна пити багато фруктових соків?

Це правда. У них містяться кислоти, які можуть по­силити почервоніння шкіри. Маленькому алергікові не слід давати сік частіше одного разу на добу.

Причому він повинен бути однокомпонентним. І краще не купувати його, а самостійно приготувати зі свіжих фруктів (почати можна з зеленого яблу­ка). Також не забувайте розводити соки кип’яче­ною водою.

��pn`� ��� style='font-size:9.0pt;font-family:Verdana;color:black'>Мозолі

Загравшись, дітлахи не звертають уваги на те, що їм щось заважає. Але тісне взуття, сповз носок або потрапив в кросівок камінчик непомітно можуть стати причиною появи мозолі, яку потрібно обробити як можна швидше.

Продезінфеціруйте спиртом, одеколоном або горілкою голку і утворився міхур. Цією голкою проткніть міхур, випустіть з нього всю рідину, після чого, не зрізуючи залишилася від міхура шкірку, припечіть ранку зеленкою. Наклейте зверху бактерицидний пластир.

Укуси ос та інших комах

Укуси джмелів, бджіл, ос та інших подібних комах набагато неприємніше і болючіше, ніж комарині. На їх укуси організм реагує запаленням, набряком та болем в укушеним місці. Діяти потрібно оперативно. За допомогою пінцета витягніть жало, це зменшить набряк. Змочіть перекисом водню ватку і протріть їй місце укусу. Для зняття болю можна прикласти щось холодне.

Укуси собак

Після собачого укусу на тілі залишаються рясно кровоточать рани з рваними краями. Їх потрібно відразу ж промити спиртом або перекисом водню і гнітючої пов’язкою зупинити кровотечу. Якщо біль дуже сильна, можна зверху на пов’язку покласти мішечок з льодом. Надавши дитині першу допомогу, поспішіть до лікаря! Може знадобитися додаткова обробка рани або накладення швів. У собачій слині іноді міститься вірус сказу, в цьому випадку буде потрібно вакцинація. Якщо з моменту укусу пройшло більше 3 днів, доведеться пройти тривалий курс ін’єкцій.

Сонячний опік

Тут особливому ризику піддаються рудоволосі і світлошкірі дітлахи. У середній смузі Росії найбільш небезпечний час – з 12 до 16 часов, на юге – с 10 до 16 часов. Для профілактики не забувайте користуватися сонцезахисними кремами. Орієнтуйтеся на цифри на упаковці: чим молодша дитина і чим світліше його шкіра, тим вище повинен бути рівень SPF (50-40). Для шкільного віку підійде і 30.

Перша допомога в разі опіку досить проста. Відведіть дитини в тінь, нанесіть на постраждалий ділянку спрей «Олазоль» або «Пантенол» і надіньте одяг, закриває обпечене місце.

Сонячний удар

Для дитини перегрів на сонці набагато небезпечніше, ніж для дорослого. Захопившись грою, він може відчути себе погано в самий останній момент. Якщо малюк стає блідим, млявим, відчуває нудоту і головний біль, без зволікання перенесіть його в тінь, прикладіть до його голови або заднього ділянці шиї щось холодне. Створюйте навколо дитини приплив повітря, обмахуючись його віялом. Обов’язково викличте лікаря.

Якщо ви заздалегідь завбачливо зберете дачну аптечку, то в критичний момент всі необхідні засоби першої допомоги опиняться у вас під рукою.