Перша допомога при харчовому отруєнні (у дітей)

Дітям старшого віку, якщо вони в свідомості і контактні, потрібно викликати блювоту, для цього дати їм випити кілька склянок теплої кип'яченої води, повторити процедуру 3-4 рази, а в останній раз дати 5 таблеток активованого вугілля або розчин(наприклад, розчин Регідрон (1 пакет на 1 л води) . Якщо дитина не може сама викликати блювотний рефлекс, допоможіть йому: поворушіть ручкою ложки або шпателем корінь язика.

УВАГА! У дітей молодшого віку блювоту викликати не можна!

Якщо у них збережено акт ковтання, то для зменшення концентрації токсичної речовини в організмі потрібно дати випити воду з розчиненими трьома пігулками активованого вугілля.Також допомагає ( розчин Регідрон (1 пакет на 1 л води). Новонародженого  треба спробувати погодувати, дати кілька ковтків води, теплого чаю середньої міцності або ввести його піпеткою . Дитину потрібно укласти в ліжко, заспокоїти. Голову повернути набік, щоб хворий не захлинувся блювотними масами. Якщо блювота була, необхідно пальцем, загорнутим пелюшкою, очистити рот.

Дитину не можна залишати без нагляду!

Якщо ви знаєте, як і чим була отруєна дитина. постарайтеся якомога швидше видалити отруйну речовину. Зняти забруднену хімічною речовиною одяг, обмити забруднені ділянки тіла теплою водою або мильним розчином. Повести дитину з території, інфіковано отруйним газом. Якщо отрути потрапили в організм через слизові оболонки рота, носоглотки, очі - промити теплою водою, а у маленьких дітей протерти вологим ватним тампоном чи промити за допомогою гумової груші. У тому випадку, якщо ви точно знаєте, що дитина отруїлася кислотою або лугом, змусьте прийняти всередину будь-яку рослинну олію: дітям до 3 років - 1 ч. л., До 7 років - десертну, старше 7 років - їдальню.

УВАГА! Якщо отруїлася дитина, необхідно викликати "Швидку допомогу"

Зверніть увагу, чим мігла отруїтися дитина і залиште цю речовину до приїзду лікаря, покажіть йому, можливо, знадобиться лабораторне дослідження з метою вивчення виду отрути.

Лікування харчового отруєння у дітей

Лікування харчового отруєння у дітей   Можеш на добу узяти відповідальність на себе. Але якщо лікування харчового отруєння у дітей в домашніх умовах не приводить до поліпшення, то, не сумніваючись, викликай невідкладну допомогу.   Спершу запам'ятай, що харчове отруєння у дитяти це не привід для самолікування антибіотиками. Прийом протиблювотних і протидіарейних препаратів не потрібний. Блювота і пронос - захисні реакції, за допомогою них організм позбавляється від мікробів і їх токсинів В більшості випадків досить обмежитися дієтою, правильним ввідно-сольовим режимом і прийомом різних сорбентів.  Зрозуміло, обов'язковій госпіталізації підлягає важкий перебіг захворювання з вираженим обезводненням. Лікування харчового отруєння у дітей до 2 років так само проводиться в стаціонарі.

Питний режим при харчовому отруєнні

Ти повинна забезпечити дитяті правильний питний режим. Треба заповнювати втрату рідини і електролітів. Вода, неміцний чай, рисовий відвар, настій шипшини і різні водно-сольові розчини (порадься з фармацевтом, він видасть тобі пару порошків).

Поїти дитину треба часто і малими порціями (навіть якщо дитя відмовляється) - кожні 10 - 15 хвилин по ковточку. Розрахунок рідини вироби сама: дитя у віці до року повинне отримати 200 мл рідини на 1 кг маси тіла. Старші діти, повинні отримувати 150 мл на кілограм ваги. Такою водно-сольовою потрібно дотримувати доки не припиняться блювота і пронос.

Дієта при харчовому отруєнні

Наступне твоє завдання: правильне харчування при харчовому отруєнні у дитяти. Дієта – це і дорога до одужання, і лікування харчового отруєння у дітей.  На 4-6 годин варто взагалі відмовитися від їди (не забувай про пиття).  Само собою харчовий режим має бути щадний. Їжа має бути рідкою, напіврідкою і протертою. Годувати дитяти потрібно дріб (до 8 раз на день) і малими порціями.

Будь обережна з солодким, цілісним молоком і свіжим хлібом, щоб не провокувати бродильні процеси в кишечнику. Мінімум жирів.   Каші на воді або на молоці, розбавленому водою, протерті овочеві супи і відварене м'ясо, сухарі і вчорашній хліб, а також кисломолочні продукти - це те, чим ти годуватимеш дитяти до одужання. До речі, а ти знаєш, що одноденний кефір послабляє, а дводенний закріплює?

У перебіг ще пари-трійки тижнів після одужання живлення має бути особливим – готуй їжу на пару, виключи смажене і жирне, прянощі і чорний хліб, сирі овочі і фрукти. Користь соків, для здоров'я дитяти незаперечна, але зі свіжовичавленими соками відразу, після перенесеної ПТІ, трохи почекай: поступово ви повернетеся до нормального режиму харчування.