Тижня знань безпеки життєдіяльності

19 лют. 2019
на тему: «Без здоров'я немає щастя»

про проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності на тему:

«Без здоров'я немає щастя»

На виконання спільного наказу управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області та управління освіти, науки, молоді та спорту  Кіровоградської обласної державної адміністрації від 22.06.2018 № 166/480-од «Про проведення Тижнів знань безпеки життєдіяльності в закладах освіти області у 2018/2019 навчальному році, наказу управління освіти від 30.01.2019 № 56/о «Про організацію і проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності» та з метою навчання дітей та підлітків діям в різноманітних надзвичайних та екстремальних ситуаціях, надання першої медичної, само- та взаємодопомоги в дошкільному закладі було проведено Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему:

«Без здоров'я немає щастя» у період з 11.02. по 15.02. 2019 року.

В рамках проведення Тижня вихователі всіх вікових груп розробили план проведення заходів. В планах передбачені різноманітні методи та форми роботи з вихованцями та їх батьками:

1. З дітьми:

1.1.         Заняття: «Без здоров'я немає щастя», «Квітка здоров'я», «Будь обачніше малюк – не бери гостре до рук!», «До країни здорових зубів», «Загартування», «Ми охайні малюки», «У гості до королеви Здоров'я», «Стежками здоров'я», «Здоров'я – це скарб, збережемо його», «У лабораторії здоров'я», «Веселе думка – половина здоров'я», «Про здорову та корисну їжу», «Небезпека вдома», «Найбільше багатство – здоров'я», «Око бачить, вухо чує, ніс сприймає, рот смакує», «Бережи здоров'я змалечку», «Фруктове царство», «Добрі вчинки і слова – помічники здоров'я», «Подорож у країну здоров'я», «Здоровому все здорово», «Здоров'я – наш скарб», «Будь уважним і чуйним», «Небезпека від природи».

1.2.         Бесіди: «Твоє здоров'я в твоїх руках», «Які продукти можуть зашкодити нашому здоров’ю», «Як забився, поранився ти – зумій собі допомогти», «Корисні і шкідливі звички», «Щоб міцне здоров'я мати, треба фізкультурою займатись», «Промислові підприємства та навколишня природа».

1.3.         Ігрові ситуації: «Неслухняний зайчик», «Я захворів», «Допоможемо ляльці».

1.4.         Дидактичні ігри: «Можна – не можна», «Що буде, якщо…?», «Склади картинку», «Що зайве?», «Відгадай на смак», «Так чи ні», «Збери кошик», «Корисне – шкідливе», «Овочі та фрукти», «Валеологічний будинок», «Що корисно для здоров'я», «Казки всьому навчать», «Заваримо лікувальний чай», «Гарні і погані звички», «Їстівне – неїстівне», «Де живуть вітаміни», «Здоровим будь», «Перша медична допомога при переламах», «Ти у світі незнайомих», «Вітамінки для кожної дитинки».

1.5.         Сюжетно-рольові ігри: «Дитячий садок», «Набираємо номери», «Продуктова крамниця», «Лікарня», «Дзвони скоріше «101».

1.6.         Рухливі ігри: «Влуч в ціль», «Пташки і кіт», «Кішка і кошенята», «Горобчики», «Біжи до мене», «Мишоловка», «Доріжка здоров'я», «Мікроб», «Заєць без хатки».

1.7.         Малювання: «Корисні фрукти», «Вітаміни наші друзі».

1.8.         Розвага: «Бути здоровим – здорово».

1.9.         Лялькова вистава: «Ходить гарбуз по городі», «Як П’ятачок не любив чистити зуби».

1.10.    Міні-тренінг з практичним психологом: «Всім дітям треба знати».

1.11.    Запрошення сестри медичної до мед кабінету: демонстрація першої невідкладної допомоги.

1.12.     Читання та обговорення літературних творів, казок, загадок, віршів:  «Мийдодир» (К. Чуковський), «Мікроби» (Т. Лисенко), «Чому в зайця зуби не болять» (М. Стельмах), «Ліки і хімічні речовини – не для гри дитино!».

2. З батьками:

2.1. Консультації: «Як навчити дітей здоровому способу життя», «Геть хвороби», «Попередимо біду», «Геть хвороби», «Фітотерапія та аромотерапія», «Загартування дітей», «Інструкція з пожежної безпеки».

2.2. Бесіди: «Як зберегти здоров'я дитини», «Харчування дітей вдома», «Загартування дітей», «Один вдома», «Правила надання першої допомоги»,»Правильний режим дня – запорука здоров'я».

2.3. Пам’ятки для батьків: «В здоровому тілі – здоровий дух», «Здорове харчування», «Чистота запорука здоров'я», «Будьте обережні з побутовою хімією».

2.4. Анкетування для батьків: «Безпека дитини в побуті», «Здоров'я дитини в садку та вдома», «Здоров'я вашої дитини».

2.5. Конкурс малюнка:»Моє здоров'я – ось таке!».