Звіт про роботу Ради по харчуванню в ДНЗ 2023 рік

про проведену роботу Ради по харчуванню та робочої групи НАССР

в 2023 році в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок)  № 63 «Посмішка»

Відповідно до наказу від 31.08.23 р. № 131-0 «Про створення Ради по харчуванню дітей з метою здійснення контролю за роботою харчоблоку та організацією повноцінного, якісного харчування в Дошкільному навчальному закладі № 63 «Посмішка» працювала Рада по харчуванню:

Відповідно до затвердженого плану роботи Ради по харчуванню на 2022-2023 н.р. в Дошкільному закладі №63 здійснювався контроль за організацією харчування . Членами Ради з залученням  представників батьківського комітету щомісячно здійснювались перевірки.  За звітний 2022 рік за результатами перевірок складено 10  актів  та проведено 3 засідання Ради із  складанням протоколів.

В дошкільному закладі постійно вживаються заходи  з метою поліпшення якості харчування зокрема:

1.  Змовляються та приймаються безпечні та якісні  продукти харчування лише за наявності супровідних документів та проводиться оцінка за зовнішнім виглядом. Протягом звітного періоду випадків відмови від прийняття продуктів з причини неналежної якості не було.

2.  Умови зберігання продовольчої сировини в коморі та овочів в овочесховищі    дотримуються, температурний режим та вологість витримується.

3.  Харчування в закладі здійснюється згідно чотиритижневого меню на кожен сезон окремо та згідно картотеки страв.  Меню затверджене керівником та погоджено Держпродспоживслужбою та Управлінням освіти.

4.  З персоналом харчоблоку відповідно плану проводилось гігієнічне навчання з питань дотримання особистої гігієни, вимог до технологічного процесу, технології приготування страв тощо,  з наступною перевіркою знань 2 рази на рік. (31.05.23 та 21.12.23 р.)

6 . Медичні огляди працівниками пройдені вчасно.

7.  Стан обладнання працююче,  високотемпературне обладнання  вчасно проходить метрологічну повірку.

8. Наявні інструкції, щодо правил миття посуду, використання мийних засобів, технологічного обладнання тощо. Мийні засоби, які використовуються в закладі дозволені до застосування в навчальних закладах.

9. Заклад забезпечений необхідною кількістю посуду, посуд промаркований, використовується за призначенням та виготовлений з дозволених для контакту з продуктами харчування матеріалів.

10. Організовано дієтичне харчування для дітей за рекомендацією лікаря.

11. Протягом року 2 рази серед батьків вихованців проводилось анкетування, щодо якості харчування в закладі. Звернень щодо неякісного харчування від батьків не було.

Питання харчування дітей  в закладі систематично розглядаються на виробничих нарадах,  нарадах при директору,  аналізуються  показники та розробляються  заходи,  щодо  покращення харчування в дошкільному навчальному закладі, висвітлюються вихователями в куточках для батьків, на батьківських зборах.

Протягом року продовжувалась робота по впровадженню процедур заснованих на системі НАССР. Робоча група НАССР протягом року виконувала функцію системного контролю і підтримки в робочому стані системи управління якістю харчових продуктів. Відбулось позапланове засідання робочої групи  з приводу довготривалого відключення електроенергії . Відповідно до впровадженої системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР)  розроблено інструкцію на випадок відключення електроенергії та проведено навчання персоналу,  щодо забезпечення належних умов зберігання харчових продуктів та термінів придатності.

За підсумками роботи ради – організація харчування в закладі здійснювалась на належному рівні. Харчування забезпечено наближено до норм, раціональне, різноманітне.