Перевірка Ради по харчуванню 2024

06 березня 2024 року.

З метою організації якісного та безпечного харчування дітей проведено позапланову перевірку стану організації харчування Радою по харчування та представниками батьківського активу.

Перевірено умови зберігання продуктів харчування, наявність супровідних документів, якість продуктів та приготовлених страв, миття столового та кухонного посуду, маркування інвентарю у тому числі для прибирання, санітарний та спеціальний одяг працівників харчоблоку.

Акт

перевірки стану організації харчування в дошкільному навчальному закладі №63 «Посмішка»

06.03.2024 року

Радою по харчуванню було проведено позаплановий захід з контролю організації харчування дітей, з залученням представника батьківського активу.

Голова ради: Снісар В.М. - директор

Члени ради: Ткачук О.В. – вихователь-методист

Петренко Т.С.– старша медична сестра

Данилишина О.В. – батьківський актив

Богдашова О.А. – батьківський актив

Питання, що вивчались:

- Якість продуктів харчування, зберігання та наявність супровідних документів.

- Якість приготовлених страв.

- Наявність миючих та дезінфікуючих засобів (умови їх зберігання та використання).

- Миття столового та кухонного посуду, маркування інвентарю для прибирання

- Дотримання вимог обробки яєць курячих.

- Наявність та використання санітарного одягу працівників харчоблоку.

В результаті проведеного заходу було встановлено:

Всі продукти, що надходять в заклад приймаються лише за наявності супровідних документів, що підтверджують їх походження, безпечність та якість. Зберігається продовольча сировина та продукти харчування в коморі, холодильному обладнанні та овочесховищі з дотриманням умов товарного сусідства та температурного режиму. Дані про якість та терміни реалізації систематично фіксуються в журналі бракеражу сирої продукції.

Готові страви відповідають примірному меню та відповідним меню розкладкам. Дозволені до видачі лише після, зняття проби медпрацівником, з відповідним записом в журналі бракеражу готової продукції. Фактичний вихід страв згідно меню. Технологія приготування дотримується.

Миючими та дезінфікуючими засобами заклад забезпечений. Засоби, що використовуються дозволені до використання в дошкільних закладах та мають сертифікати якості. Зберігаються в спеціально визначених місцях , недоступних для дітей, згідно методичних рекомендацій.

Миття посуду в групових приміщеннях та на харчоблоці проводиться згідно інструкцій. В закладі використовується засіб Чистолайн посуд, сертифікати якості в наявності. Прибиральний інвентар маркований, використовується за призначенням, зберігається в спеціальних шафах. З боку медичного персоналу здійснюється постійний контроль за правилами миття посуду та використанням інвентаря.

Яйця курячі приймаються до закладу лише з відповідними супровідними документами. Зберігаються в окремому холодильнику. Перед приготування страв яйця обов’язково замочують на 30 хв. у 2% розчині питної соди в окремій ємності. Після чого миють під проточною водою. Кухарі чітко дотримуються інструкції, щодо обробки яєць.

Працівники харчоблоку забезпечені 3 комплектами санітарного одягу. Одяг промаркований, використовується лише за призначенням, замінюється по мірі забруднення.

Голова ради: __________ Снісар В.М.

Члени ради: __________ Ткачук О.В .

__________ Петренко Т.С.

__________ Данилишина О.В.