15 правил гарного апетиту

Дотримуйтесь режиму харчування. Необов'язково годувати дитину кожен день в строго призначений час, але дотримуватися певного порядку потрібно. Не перебивайте апетит. Давайте дитині фрукти і солодощі як десерт після основного прийому їжі. Спрагу між прийомами їжі слід вгамовувати водою.Солодкі напої або соки підвищують рівень цукру в крові і знижують апетит. Урізноманітніть меню. Дитині можуть набриднути одні й ті ж страви. Навіть ще зовсім маленьких дітей не варто годувати одноманітною їжею. Не лайтеся і не шантажує своє чадо.Фрази на кшталт: "Якщо не з'їси кашу, не підеш гуляти!" або "давай швидше, поки не охололо!", - не прийнятні. Такі заходи породжують в дітях недовіру і страх до батьків, можуть викликати блювоту і як наслідок з'явиться негативне ставлення до їжі. Прислухайтеся до думки дитини.Запитуйте самі, перед тим як почати готувати, чого б він хотів з'їсти. Адже в дитини, як і у вас, є улюблені страви. Подбайте про те, щоб дитині було зручно сидіти за столом. Якщо малюкові низько, підкладіть подушку, далеко - підсуньте.Ноги дитини повинні мати опору, а руки - вільно володіти ложкою. Намагайтеся надавати стравам апетитний вигляд. Купуйте маляті красивий і зручний посуд (нехай він сам вибере). Будь-яку їжу можна прикрасити. Додайте в кашу варення або шматочки фруктів і її вже хочеться з'їсти. Дитина не повинна сідати за стіл у збудженому стані. Пограйте з ним перед прийняттям їжі в спокійну гру або трохи почитайте книжку. Не годуйте дитину відразу ж після її пробудження. Дитина повинна активно включитися в режим дня - вмитися, одягтися, навіть трохи пограти.Те ж стосується і денного сну. Не перегодовуйте у спеку. Через надмірну втрату рідини знижується вироблення травних соків, їжа поволі перетравлюється. Звідси відсутність апетиту. Йогурт, кефір, фрукти - відмінна їжа в спекотні дні. Спокійна сімейна обстановка стимулює апетит.Не лайтеся і не з'ясовуйте відносини при дитині, а тим більше за столом. Напружені відносини між батьками, сварки, лякають дітей і змушують їх нервувати, тут вже не до їжі. Татусі, частіше хваліть мамине куховарство! Не годуйте насильно, якщо дитина хвора.При підвищенні температури, активність процесів травлення різко знижується. Тому хвору дитину необхідно напувати мінеральною водою (без газів і трохи підігрітою), чаєм, морсом або відваром з трав. Давайте по 20-З0 мл кожні 10-15 хвилин.Їжа повинна бути легкою (кефір, йогурт, напіврідкі каші), годуйте потроху, але часто. Свіже повітря, рухливі ігри та спокійний сон - запорука гарного апетиту. Діти, які мало гуляють, недосипають, як правило, погано їдять. Не накладайте багато.Кількість їжі в тарілці дитини має бути майже в 2 рази менше ніж у вас. Зменшіть порції, можливо, це підбадьорить вашого малюка, а якщо він не наїсться, то завжди попросить добавки.!