До уваги батьків наших вихованців!!!

29 жовт. 2020
До уваги батьків наших вихованців!!!

Згідно із Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів, прогулянки на відкритому повітрі повинні бути не рідше двох разів на день. У сумі оптимально діти мають гуляти 3,5- 4 години на день.
Тому, за сприятливої погоди ( відсутність зливи, поривчастого вітру та температура на вулиці більше 16 градусів морозу для дітей дошкільних груп та вище 10 градусів морозу для груп раннього віку) вранішній прийом дошкільнят та вечірня прогулянка здійснюється на свіжому повітрі впродовж усього року.
Зараз перед батьками постає питання: як же одягнути дитину восени?
Осіння погода дуже мінлива, тому ретельно готуйтеся перед тим, як вести дитину до дитячого садка: продумайте як вдягнути дитину і що взяти з собою.
Ніщо не завадить дитині пізнавати осінню природу, якщо одяг буде правильний і комфортний. Правильний одяг легко і швидко знімається і одягається, що сприяє розвитку самостійності і підвищенню самооцінки дитини, не містить складних застібок і шнурівок, а також відповідає погодним умовам та розміру дитини.
Одяг не повинен тісно прилягати до тіла (за винятком майки, водолазки). По-перше, невеликий повітряний прошарок між тканиною і тілом добре зберігає тепло. По-друге, дуже тісні речі сковують рухи дошкільника і погіршують кровообіг. Тому слідкуйте, щоб штанці не сиділи надто щільно на бедрах, а светри не тиснули під пахвами.
Одяг зверху має бути тришаровим.
Перший шар - майка, футболка.
Другий - трикотажна кофтинка і легкий светр для активної дитини, шерстяний - для малорухливої. Віддавайте перевагу трикотажним кофтинкам, шерстяним светрам, без гудзиків, кнопок і замків.
Штани з водонепроникної тканини чи джинси на підкладці захистять маленького мандрівника від дощу і вітру. Краще, щоб штани були з високою талією, так як діти часто присідають або нахиляються в процесі гри і частина спини (поперек) оголюється, що може привести до проблем зі здоров'ям.
Третій шар - куртка на підкладці із м'якого флісу. Хороша осіння куртка із щільного і водонепроникного матеріалу, що забезпечить додаткову повітряну подушку, а також захистить від вітру та вологи.
На куртці має бути "вішачок" (петля), для того, щоб дитина могла повісити її в шафку на гачок, якщо одяг купили без петлі, то необхідно її пришити власноруч.
Малюк ніколи не промочить ніжки, якщо ви правильно підберете взуття для вологої погоди. Підошва має бути потовщеною, але гнучкою. Перевірте її - при купівлі зігніть руками. Тоді вона не трісне і забезпечить стопі фізіологічне положення. Віддайте перевагу взуттю на липучках. Шнурівки - травмонебезпечні, трудоємні у одяганні.
Гумові чоботи в дощ незамінні, однак, у них є значний мінус. Хоч по калюжах в таких чобітках можна крокувати скільки завгодно, ніжки в них не вентилюються і дуже потіють, особливо, коли тепло. Тому під гумові чоботи слід одягати шкарпетки з хорошим поглинанням вологи, наприклад, щільні шкарпетки з бавовни плюс шерстяні - в калюжах вода далеко не тепла. Також гумові чобітки часто не фіксують ніжку, що також травмонебезпечно.
Придбайте також одношарові рукавички, щоб у холодні вологі дні (коли температура на вулиці нижче 5С) ручкам вашої малечі було тепло і комфортно.
Перед тим, як іти в садок, поцікавтесь прогнозом погоди. Одне із кращих рішень в морозну погоду- багатошарове вбрання. Наприклад, майка, водолазка, светр крупної в'язки, не дуже товста куртка. Те ж стосується ніг - колготки та утеплені флісом штанці заважають менше ніж зимовий комбінезон.
В осені для нас прибережено три погоди: тепла дощова, холодна дощова і просто холодна. Одягнути дитину надто тепло - не рішення. Це нічим не краще, ніж вдягнути недостатньо тепло: діти стрибають, бігають, потіють, а потім у моменті мерзнуть на холоді.
Щоб не дати волозі та холоду дати малюку замерзнути, потрібно одягнути його в щільно облягаючу футболку та колготки, а верхній одяг має бути волого- і вітронепроникним.
Дитині байдуже коли радіти життю: і літом, і восени, і зимою малюки бігають і бавляться. Головне - забезпечити комфорт і сухість для ігор у будь-яку погоду.
І найголовніше, пам'ятайте,щоденні прогулянки дуже важливі, вони загартовують дитину і сприяють хорошому розвитку. А від того як ви одягнули своє дитя залежить його настрій та самопочуття протягом дня. Складний у одяганні одяг забирає час від прогулянки - помножте, наприклад, 26 дітей на мінімум 1 хвилину допомоги дорослого і отримаєте мінус майже півгодини прогулянки. А якщо дві речі складні в одяганні, то часу це займе ще більше і ваш малюк проведе менше часу на свіжому повітрі. А ще розвивайте в дітях самостійність - не робіть за дітей те, що вони можуть зробити самі.